Беласица освои бод на Чаир, убавецот на Маслаќ долго ќе се памети (ВИДЕО)

Беласица успеа да остане непоразена и на гостувањето на Чаир против Шкупи играјќи 2-2. Марио Маслаќ постигна вистински убавец, Шкупи двапати имаше водство, но струмичани двапати успеваа да израмнат.

Устабаши го отвори резултатот, Маслаќ израмни. Потоа Бајрами донесе ново водство за Шкупи, а Пепи Георгиев го постави конечниот епилог. 
    

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали