Беласица освои бод на Чаир, убавецот на Маслаќ долго ќе се памети (ВИДЕО)

Беласица успеа да остане непоразена и на гостувањето на Чаир против Шкупи играјќи 2-2. Марио Маслаќ постигна вистински убавец, Шкупи двапати имаше водство, но струмичани двапати успеваа да израмнат.

Устабаши го отвори резултатот, Маслаќ израмни. Потоа Бајрами донесе ново водство за Шкупи, а Пепи Георгиев го постави конечниот епилог. 
    

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали