Работнички им се врати на победите (ВИДЕО)

Работнички по пет кола повторно го почувствува вкусот на победата. „Романтичарите“ славеа против Македонија ЃП со 2-0, со автоголот на Да Силва во десеттата минута и погодокот на Кристијан Ацковски во 31.минута. По оваа победа, Работнички повторно би можел и до четвртото место на табелата во последните две кола од шампионатот.
     

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали