Гол за опстанок: Барди е спасителот на Леванте (видео)

Енис Барди е херојот на Леванте откако македонскиот репрезентативец го постигна клучниот гол за опстанок на прволигашот од Валенсија.

Леванте гостуваше на Џирона во претпоследното коло од „Примера“ и мораше да победи за да не зависи од последната рунда и дуелот со Атлетико Мадрид. Задачата беше тешка, но кога беше најважно блесна Барди, кој со прецизен удар со левата нога донесе победа од 1-2, што значи и дефинитивен опстанок за Барди во елитното друштво.

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали