Велес слави....Борец Прва лига, ооооо (ВИДЕО)

По цели 18 години Велес повторно има фудбалски прволигаш. Борец со триумфот над Брегалница (2-0) и официјално се избори за влез во елитата. Фановите се среќни, а фудбалерите, заедно со стручниот штаб на чело со Горазд Михајлов најзаслужни за големиот успех. Секако, сето тоа овозможено од моќниот спонзор Кочо Анѓушев. 

Велес слави...Борец, Прва лига, оооо.....

  

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали