Велес слави....Борец Прва лига, ооооо (ВИДЕО)

По цели 18 години Велес повторно има фудбалски прволигаш. Борец со триумфот над Брегалница (2-0) и официјално се избори за влез во елитата. Фановите се среќни, а фудбалерите, заедно со стручниот штаб на чело со Горазд Михајлов најзаслужни за големиот успех. Секако, сето тоа овозможено од моќниот спонзор Кочо Анѓушев. 

Велес слави...Борец, Прва лига, оооо.....

  

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали