Несторовски: Премногу сакав да играм, згрешив што избрзав...

Илија Несторовски не го криеше разочарувањето по најновата повреда што ја заработи на дуелот со Цитадела. Македонецот постигна гол за водство од 1-0, но уште во првото полувреме мораше да биде заменет, па сега ќе мора повторно да паузира од терените.

„Премногу сакав да играм, да помогнам. Бев пресреќен кога дадов гол, но кога се повредив ми стана јасно дека најверојатно згрешив што форсирав толку“ - истакна Несторовски.

Во следните 48 часа се очекуваат и резултатите од новите детални прегледи врз македонскиот голгетер, по што ќе биде јасно дали Несторовски ќе биде подготвен за јунските квалификациски средби на нашиот национален тим со Полска и со Австрија.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали