ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Лабуништа оди во бараж, Пелистер ги загуби шансите

Лабуништа обезбеди место во бараж за пласман во Првата лига, откако на домашен терен го совлада Скопје со 2-1. Домашниот состав поведе со голот на Климе Далчески во 41. минута, а Дејан Лескароски зголеми на 2-0. Конечниот епилог го постави 2-1 Филип Јовановски во 77. минута.

Пелистер потклекна во прволигашките амбиции откако загуби на гости од Кораби со 1-0. Стрелец на единствениот погодок на денешниот натпревар беше Ујкан Муча во 42. минута. 

Струга Трим Лум и Гостивар одиграа без голови, а Тетекс на гости со 0-2 го совлада Гоблен Јуниор. Тоа е важна победа во битката за опстанок. Валон Зеќири донесе водство, а конечните 0-2 ги постави Енис Дервиши од пенал.

Велазерими и Генч Калемлер ремизираа 1-1.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали