Велкоски подобар од Гоце Седлоски: Сараево блиску до двојна круна во БиХ

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски со своето Сараево е повеќе од блиску до двојната круна во Босна и Херцеговина.

Откако веќе се на прагот на шампионската титула во првенството, Сараево денеска убедливо славеше со 3-0 против Широки Брег на чија клупа е поранешниот тренер на Вардар, Гоце Седлоски во првиот натпревар од финалето на Купот.

Само чудо треба да се случи на реваншот за седум дена, па Сараево да не успее да ја освои титулата во Купот на БиХ.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали