Велкоски подобар од Гоце Седлоски: Сараево блиску до двојна круна во БиХ

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски со своето Сараево е повеќе од блиску до двојната круна во Босна и Херцеговина.

Откако веќе се на прагот на шампионската титула во првенството, Сараево денеска убедливо славеше со 3-0 против Широки Брег на чија клупа е поранешниот тренер на Вардар, Гоце Седлоски во првиот натпревар од финалето на Купот.

Само чудо треба да се случи на реваншот за седум дена, па Сараево да не успее да ја освои титулата во Купот на БиХ.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали