Македонија и без Тричковски за дуелите со Полска и со Австрија

Македонската репрезентација и тоа како ќе биде сериозно ослабена за јунските квалификациски натпревари против Полска и против Австрија во Скопје.

По Стефан Спировски, Езгијан Алиоски и најверојатно Дарко Велковски кој е надвор од тимот на Ријека поради повреда, сега и Иван Тричковски нема да биде на располагање на селекторот Игор Ангеловски.

За Тричковски, според информациите од Кипар, е завршена сезоната откако изминативе денови од лекарскиот тим на АЕК Ларнака е констатирано дека има напукнати ребра поради што мора да паузира најмалку еден месец.

Македонскиот напаѓач, поради повредата, не беше во составот на АЕК Ларнака и на денешниот дуел во кипарското првенство против Неа Саламина кој заврши без победник, 1-1.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали