ВИДЕО: Рајковиќ им парира на Бајрами и Мицевски - мајсторски гол во триумфот над „пандевци“

Одлични погодоци попладнево во 32. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Покрај оние две ремек-дела кои ги сервираа Муарем Бајрами и Дарко Мицевски во пресметката меѓу Шкупи и Вардар, дефинитивно за издвојување е и голот на Марко Рајковиќ од Силекс кој во 26. минута погоди за 1-0 во пресметката против Академија Пандев...

Силекс, потоа, до крајот стигна до повеќе од значајна победа од 3-0 против „пандевци“ во битката за опстанок. На 2-0 зголеми Дејан Благојевиќ а за 3-0 во 79. минута повторно погоди Рајковиќ.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Работнички не отпатува на подготовки во Охрид поради позитивен случај на коронавирус
12.07.2020
ФК Работнички не отпатува на подготовки во Охрид откако се појави фудбалер со позитивен тест на коронавирус, објави клубот на официјалниот сајт.
Види детали