ФОТО: Легендите на Пелистер и Тетекс како потсетување на некогашните славни денови

Потсетувајќи се на некогашните славни денови на двата клуба, легендите на Пелистер и Тетекс денеска под „Тумбе кафе“ во Битола одиграа пријателски натпревар низ деновите на одбележување на меѓусебната одлична соработка.

Митко Стојковски, Тони Мицевски, Ванчо Мицевски, Жарко Серафимовски, Зоран Јовановски, Горан Станковски се дел од имињата кои запишаа убави фудбалски минути, иако сосема јасно резултатот на една ваква средба апсолутно во втор план.Веќе е договорен и нов фудбалски натпревари меѓу ветераните на двата тима наредниот период и во Тетово.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали