Селекцијата до 15 години ремизираше со Словенија и на вториот тест дуел

Македонската репрезентација за фудбалери до 15 години ремизираше и на вториот пријателски натпревар со селекцијата на Словенија.

По ремито (2-2) во првиот меѓусебен дуел, овој пат двете репрезентации одиграа 1-1. Стрелец на единствениот гол за македонската селекција беше Арбин Курти.

Македонија на дуелот против Словенија настапи во следниот состав: Талески, Фидановски, Стоилевски, Тодоровски, Здравкоски, Ѓоргиевски, Курти, Талески, Таири, Амини и Елмас. 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали