Селекцијата до 15 години ремизираше со Словенија и на вториот тест дуел

Македонската репрезентација за фудбалери до 15 години ремизираше и на вториот пријателски натпревар со селекцијата на Словенија.

По ремито (2-2) во првиот меѓусебен дуел, овој пат двете репрезентации одиграа 1-1. Стрелец на единствениот гол за македонската селекција беше Арбин Курти.

Македонија на дуелот против Словенија настапи во следниот состав: Талески, Фидановски, Стоилевски, Тодоровски, Здравкоски, Ѓоргиевски, Курти, Талески, Таири, Амини и Елмас. 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали