ВИДЕО: На Силекс не му помогна феноменалниот гол на Дурански, Шкупи конечно до победа

По пет едноподруго порази, Шкупи конечно дојде до триумф во македонскиот шампионат славејќи со 2-1 против Силекс во 28. коло.

На дуелот во Чаир, Шкупи брзо дојде до предност со головите од пенал на Рон Броја во 33. минута и Мухарем Сухељ во 38. минута.Единствениот гол за Силекс го постигна Филип Дурански во 51. минута. Прекрасна мајсторија на Дурански која не беше доволна за поволен резултат на кратовци.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА КОЛОТО: ЉУПЧО ДОРИЕВ (ШКЕНДИЈА)
11.08.2020
Шкендија извлече реми на Чаир (2-2) против Шкупи иако по првиот дел имаше негатива од два гола. Во првиот првенствен меч во дресот на Шкендија, Дориев покажа дека е врвно засилување. Речиси самиот го извлече тимот од непријатната ситуација, постигна гол и забележа асистенција до Валон Ахмеди за израмнување на резултатот.
Види детали