Ангеловски во посета на повредениот Спировски во Будимпешта

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, отпатува за Будимпешта да му даде поддршка на повредениот Стефан Спировски, интернационалецот кој настапува за Ференцварош, а деновиве го оперираше коленото и го очекува пауза о три месеци. Ангеловски го следеше и натпреварот меѓу Види и Ујпешт, за кои настапуваат Бобан Николов и Кире Ристевски. 

„Репрезентацијата е едно големо семејство, дојдов во Будимпешта да му изразам поддршка на Стефан Спировски од сите репрезентативци и од стручниот штаб. Му посакуваме брзо опоравување, да се врати на терените и повторно да ни биде на располагање во националниот тим. Го следев и натпреварот меѓу Види и Ујпешт, дуелот меѓу тимовите на Бобан Николов и на Кире Ристевски“, изјави селекторот Игор Ангеловски. 

Националниот тим во јуни ќе ги игра следните две квалификациски натпревари, на домашен терен против Полска и против Австрија.   

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали