Фудбалерите на Македонија ЃП продолжуваат со квалитетните изданија во домашниот шампионат, ремизирајќи (1-1) во 28. коло од ПМФЛ на домашен терен против Академија Пандев.

Бодот за „лавовите“ го донесе Кристијан Филиповски со извонредниот погодок со волеј удар во 65. минута...

Претходно, Академија Пандев поведе со голот на Даниел Миловановиќ по еден брз контранапад во 44. минута...

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Велковски: Сега на победа против Израел за успешен крај на квалификациите
17.11.2019
​Поразот од Австрија можеби беше „очекуван“, а сега следи дуелот што на Македонија може да и го донесе третото место во квалификациската група, во вторник против Израел во Скопје. Триумф над Израелците и победа на Полска над Словенија за нашиот национален тим ќе значи и најдобар пласман во еден квалификациски циклус.