ВИДЕО: Евроголот на Филиповски донесе бод за „лавовите“ против „пандевци“

Фудбалерите на Македонија ЃП продолжуваат со квалитетните изданија во домашниот шампионат, ремизирајќи (1-1) во 28. коло од ПМФЛ на домашен терен против Академија Пандев.

Бодот за „лавовите“ го донесе Кристијан Филиповски со извонредниот погодок со волеј удар во 65. минута...

Претходно, Академија Пандев поведе со голот на Даниел Миловановиќ по еден брз контранапад во 44. минута...

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали