Филип Ивановски потпиша за фински КПВ

По една полусезона мината во редовите на струмичка Беласица, поранешниот македонски репрезентативец Филип Ивановски повторно се врати во Финска, потпишувајќи за прволигашот КПВ.

Од канцеларијата на финскиот прволигаш официјално ја потврдија веста за потписот со македонскиот офанзивец до крајот на оваа година, во очекување на неговото приклучување на тимот.

Ивановски, кој е поранешен фудбалер на Македонија ЃП, Вардар, Работнички но и полските Полонија и Дискоболија, пред доаѓањето во Беласица беше и во финскиот РопС.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали