Филип Ивановски потпиша за фински КПВ

По една полусезона мината во редовите на струмичка Беласица, поранешниот македонски репрезентативец Филип Ивановски повторно се врати во Финска, потпишувајќи за прволигашот КПВ.

Од канцеларијата на финскиот прволигаш официјално ја потврдија веста за потписот со македонскиот офанзивец до крајот на оваа година, во очекување на неговото приклучување на тимот.

Ивановски, кој е поранешен фудбалер на Македонија ЃП, Вардар, Работнички но и полските Полонија и Дискоболија, пред доаѓањето во Беласица беше и во финскиот РопС.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали