Жените поразени од Косово на првиот контролен натпревар

Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби од Косово со 1-3 на првиот од двата предвидени пријателски натпревари на гостински терен.

На дуелот во Ѓаково,  единствен стрелец за Македонија беше членката на Тиверија Струмица, Теодора Димоска.

Следниот тест дуел на Македонија и Косово е в недела, на 7. април. Двете селекции одигра претходно пријателски натпревари и во Скопје кои завршија со реми без голови и наш пораз од 0-2.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали