Жените поразени од Косово на првиот контролен натпревар

Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби од Косово со 1-3 на првиот од двата предвидени пријателски натпревари на гостински терен.

На дуелот во Ѓаково,  единствен стрелец за Македонија беше членката на Тиверија Струмица, Теодора Димоска.

Следниот тест дуел на Македонија и Косово е в недела, на 7. април. Двете селекции одигра претходно пријателски натпревари и во Скопје кои завршија со реми без голови и наш пораз од 0-2.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали