Женската репрезентација ќе тестира со Косово

Женската фудбалска репрезентација на Македонија ќе одигра два пријателски натпревари со репрезентацијата на Косово, како дел од подготовките за септемврискиот квалификациски старт.

Првиот тест дуел меѓу двете селекции ќе се одигра утре (5. април) во Ѓаково со почеток од 14:30 часот, додека вториот е закажан за 8. април, најверојатно во Приштина.

Двата натпревари се еден вид реванш меѓу двете репрезентации кои одиграа пријателски дуели и во Скопје на кои македонските репрезентативки забележаа реми (0-0) и пораз (0-2).

Македонија во квалификациите за ЕП 2021 е во Групата Г со Франција, Австрија, Србија и Казахстан. Квалификациите ги стартуваме во август оваа година.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали