Женската репрезентација ќе тестира со Косово

Женската фудбалска репрезентација на Македонија ќе одигра два пријателски натпревари со репрезентацијата на Косово, како дел од подготовките за септемврискиот квалификациски старт.

Првиот тест дуел меѓу двете селекции ќе се одигра утре (5. април) во Ѓаково со почеток од 14:30 часот, додека вториот е закажан за 8. април, најверојатно во Приштина.

Двата натпревари се еден вид реванш меѓу двете репрезентации кои одиграа пријателски дуели и во Скопје на кои македонските репрезентативки забележаа реми (0-0) и пораз (0-2).

Македонија во квалификациите за ЕП 2021 е во Групата Г со Франција, Австрија, Србија и Казахстан. Квалификациите ги стартуваме во август оваа година.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали