ВИДЕО: Шкупи во криза - Беласица со два гола го собра „скалпот“ на чаирчани

Беласица конечно стигна до победа во пролетната сезона, триумфирајќи со 2-0 против Шкуп на стадионот „Младост“ во Струмица.

Струмичани до предност дојдоа со голот на Пепи Горгиев уште во 9. минута од натпреварот... Душан Савиќ од пенал во 83. минута ги постави конечните 2-0.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали