ВИДЕО: Шкупи во криза - Беласица со два гола го собра „скалпот“ на чаирчани

Беласица конечно стигна до победа во пролетната сезона, триумфирајќи со 2-0 против Шкуп на стадионот „Младост“ во Струмица.

Струмичани до предност дојдоа со голот на Пепи Горгиев уште во 9. минута од натпреварот... Душан Савиќ од пенал во 83. минута ги постави конечните 2-0.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Бенјамин Демир - „моторот“ на Македонија ЃП, тајното оружје во новата сезона! (ВИДЕО)
22.10.2019
Без сомнение, 23-годишниот крилен офанзивец Бенјамин Демир со игрите сезонава веќе сериозно се наметна и како една од централните фигури на домашната прволигашка сцена. Поранешниот младински репрезентативец е еден од носителите на играта на Македонија ЃП која со максимално високи амбиции го минува актуелниот шампионат...
Види детали