Репрезентацијата до 15 години одигра без голови на вториот тест против Полска

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 15 години ремизираше без голови на вториот пријателски натпревар против соодветната селекција на Полска.

На вториот контролен дуел, нашата репрезентација имаше две убави прилики за погодок, но Елези и Гуџуфи не успеаја да го совладаат голманот на Полска.

Претходно, на првиот тест дуел пред два дена, избраниците на Добринко Илиевски победија со 2-1. Бесарт Гуџуфи беше стрелец на двата погодоци за Македонија.

Македонија до 15 години: Васко Василев, Мирче Стоилов, Марко Ристов, Бленд Зекири, Енис Буки, Матеј Ангелов, Алмир Ода, Матеј Ѓоргиев, Георг Стојановски, Дашмир Елези, Бесарт Гуџуфи; Стефан Тасев, Игор Јаневски, Максим Милошевски, Донарт Ибраими, Марко Тренвски, Виктор Боневски, Мите Митев, Михаил Талевски, Меметриза Хамза.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали