Елмас: Можеме да жалиме што не победивме

Македонија освои бод на гостувањето во Љубљана против Словенија, но репрезентативците сметаат дека можеа да остварат и триумф против „дежелата“. Младиот Елиф Елмас овојпат беше стартер во составот на Игор Ангеловски, одигра квалитетен меч, но жали за пропуштената можност за втора победа во квалификациите. 

„Словенците први поведоа, но ние имавме неколку одлични шанси во првото полувреме. Можевме и први до водство, а потоа домаќинот ја искористи својата шанса. Но, ние се вративме на почетокот на вториот дел, игравме навистина добро, и можеме да жалиме што не освоивме три бода во Љубљана. Сепак, ова е само почеток на квалификациите, верувам дека на секој нареден натпревар ќе бидеме подобри и дека ќе ја победиме Словенија на арената „Филип Втори“ во Скопје“, изјави Елиф Елмас по дуелот на „Стожице“.     

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали