Познати полуфиналистите во Куп на Македонија за жени

Екипите на Драгон, Тиверија Струмица, Топ Гол и Прилеп се четирите полуфиналисти во женскиот фудбалски Куп на Македонија.

Дербито во четвртфиналето го добија фудбалерките на Драгон кои дури по изведувањето на пеналите славеа против Истатов со 4-2, откако во регуларниот дел мечот заврши без победник, 2-2.

Тиверија Струмица со 0-4 славеше на гости против АС Јунајтед, Топ Гол го победи Тетово со 1-4 а Прилеп беше подобар од Борец Велес со 0-8.

Ждрепката за полуфиналните пресметки ќе биде дополнително одржана во Фудбалската Федерација на Македонија.

Поврзани вести

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали