ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Пролетта почнува со струшка пресметка среде Охрид

Пролетниот дел од Втората лига во западната конкуренција веднаш стартува со големата дерби пресметка меѓу двете водечки екипи, Струга Трим Лум и Лабуништа.

Стружани во соседското дерби силите ќе ги мерат во Охрид на стадионот на СРЦ „Билјанини извори“. Во првиот меч сезонава Струга Трим Лум и Лабуништа ги поделија бодовите ремизирајќи 2-2.

Од останатите пресметки интересно ќе биде и во Битола каде реновираниот Пелистер максимално амбициозно атакува на трите бода против Велазерими.

Полошкото дерби ќе биде во Тетово каде Тетекс го пречекува Гостивар.

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: 15. КОЛО (14 ч.)
Пелистер – Велазерими
Тетекс – Гостивар
Струга Трим Лум – Лабуништа
Гоблен Јуниор – Кораб
Генч Калемлер – Скопје

ТАБЕЛА: Струга Трим Лум 28 бода, Лабуништа 27, Скопје 21, Велазерими 21, Гостивар 19, Кораб 18, Пелистер 18, Генч Калемлер 16, Гоблен јуниор 14, Тетекс 9 бода.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали