ТРАНСФЕР ЛИСТА ОД ВТОРАТА ЛИГА - ЗАПАД: Пелистер амбициозно, Струга ТЛ и Лабуништа во битка за врвот!

Ако се суди според табелата по есенскиот дел, Струга Трим Лум и Лабуништа ќе ја водат главната битка за првото место во Втората лига - Запад низ пролетното продолжение од актуелнава сезона.

Токму во таа насока и двете екипи донесоа квалитетни засилување за време на зимскиот трансфер период, водени од желбата за зацврстување на позициите во тимот во однос на конкурентот.

Но, од јануарскиот преоден рок некако посебно се издвојува битолски Пелистер кој и тоа како беше активен на пазарот со ангажман на осум звучни имиња, кога е во прашање македонскиот фудбал. Сето тоа навестува дека Пелистер иако дури на шестата позиција на табелата по есенскиот дел не се откажува така лесно и од амбициите за водечките две позиции.

МАКФУДБАЛ ви ја носи комплетната трансфер листа од ВТОРАТА ЛИГА - ЗАПАД од зимскиот преоден рок 2018/2019.

Поврзани вести

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Велковски: Сега на победа против Израел за успешен крај на квалификациите
17.11.2019
​Поразот од Австрија можеби беше „очекуван“, а сега следи дуелот што на Македонија може да и го донесе третото место во квалификациската група, во вторник против Израел во Скопје. Триумф над Израелците и победа на Полска над Словенија за нашиот национален тим ќе значи и најдобар пласман во еден квалификациски циклус.
Види детали