Алекс Талески промовиран во Викторија Плзен (ФОТО)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Алекс Талески и официјално промовиран во дресот на чешкиот прволигаш Викторија Плзен.

18-годишниот довчерашен фудбалер на Вардар, по една сезона меѓу црвено-црните, се одлучи кариерата да ја продолжи во Чешка каде оваа година ќе игра за младинскиот тим на Плзен.

Талески е стандарден член на репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали