Цикарски со потпис за Газ Метан

Мите Цикарски ја продолжува својата кариера во Газ Метан, откако денеска и официјално потпиша договор на една и пол сезона со овој романски прволигаш. Левиот бек од претходно ги имаше договорено условите за соработка со романскиот клуб, па откако доби раскин на договорот со Јанина и официјално беше промовиран во новата екипа.

Цикарски претходно настапуваше и за тимот на Етникос, додека во македонското првенство овој фудбалер ги бранеше боите на Вардар и на Работнички.

Газ Метан моментно е на деветтата позиција на табелата, но овој тим се наоѓа во огромна криза, немајќи победа во последните десет кола од романскиот шампионат, од триумфот од 2-0 над Волунтари на 12 ноември 2018 година.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали