Тетекс се засили со младинскиот репрезентативец Стефан Лазаревиќ

Тетекс за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига - Запад се засили и со поранешниот младински репрезентативец Стефан Лазаревиќ.

22-годишниот фудбалер од средниот ред во Тетекс доаѓа од редовите на Гостивар каде настапуваше изминатава година. Претходно во својата кариера има настапи и за Скопје и прволигашот Македонија ЃП.

Поврзани вести

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали