Тетекс се засили со младинскиот репрезентативец Стефан Лазаревиќ

Тетекс за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига - Запад се засили и со поранешниот младински репрезентативец Стефан Лазаревиќ.

22-годишниот фудбалер од средниот ред во Тетекс доаѓа од редовите на Гостивар каде настапуваше изминатава година. Претходно во својата кариера има настапи и за Скопје и прволигашот Македонија ЃП.

Поврзани вести

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали