ЖФК Истатов одигра меч во спомен на Благој Истатов (ФОТО)

Македонската фудбалска легенда Благој Истатов прерано ги напушти, но фудбалерките и раководството на ЖФК Истатов нема никогаш да го заборават, впрочем како и сите искрени љубители на спортот во Македонија. Во спомен на прерано починатиот фудбалски ас, тренер и голем, благороден човек, денеска тимот на ЖФК Истатов одигра меѓународен пријателски натпревар со бугарската екипа Спортика.

ЖФК Истатов беше подобар на теренот и успеа да слави со убедливи 4-0, а фудбалерките истрчаа со маици со ликот на Благој Истатов.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали