Андонова и Барса го демолираа Глазгов за четвртфинале во ЛШ

По синоќешниот триумф од 0-3 на гостувањето против Глазгов во Шкотска, и со вкупен резултат од 8-0 по двата осминафинални натпревари, најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова и нејзината Барселона на доминантен начин се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Андонова одигра 68 минути на синоќешното гостување во Глазгов, запишувајќи ново свое квалитетно издание. Веќе до 50. минута Барселона имаше 0-3 јасно навестувајќи дека нема да дозволи никакво изненадување во Шкотска.

Во четвртфиналето од Лигата на шампионите за жени се пласираа уште и Лион, Баерн Минхен, Челси, Волфсбург, Славија Прага, ПСЖ и норвешкиот шампион ЛСК. Ждрепката за четвртфиналето е закажана за 9. ноември.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали