Тотре останува во Шкендија до 2021 година

Шкендија продолжува да ги задржува своите клучни фудбалери, па актуелниот првак денеска потпиша нов договор со Енур Тотре. Овој 22-годишен играч за врска израсна од младинската школа на тетовци, сезонава е стандарден во тимот на тренерот Османи, а со новиот потпишан договор Тотре ќе остане дел од Шкендија најмалку до јуни 2021 година.

„Многу сум среќен што го продолжив договорот со Шкендија. Јас сум во клубот во кој израснав, каде ми беше дадена шанса да станам дел од првиот тим. Ова е прекрасен ден за мене, мило ми е што разговорите финишираа и сега можам да се насочам кон следните успеси“ – изјави Тотре по потписот на договорот.


Иако има само 22 години, Тотре зад себе веќе има 107 настапи во дресот на Шкендија, при што успеа да постигне и два погодоци.

Поврзани вести

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали