ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Прв пораз на Борец, реми за Тиквеш во Штип

Борец ќе биде есенски првак во Втората лига Исток, но на самиот крај го расипа малку впечатокот со првиот пораз. Велешкиот второлигаш загуби со 2-1 од Кожуф и со пет бода предност во однос на Тиквеш ќе оди на ’зимски распуст’. Тиквеш одигра 1-1 на гостувањето во Штип против Брегалница.

Марјан Ристовски со два гола го потопи Борец во второто полувреме, а Симеон Христов успеа да постигне почесен погодок од пенал во 77.минута од натпреварот.

Во Штип, Брегалница поведе со голот на Иве Трифуновски во 35.минута, а израмни Александар Мишов на стартот на вториот дел.

Кит Го беше убедлив против Детонит и славеше со 4-0. Иван Настевски, Мартин Стојанов, Иле Синев и Александар Темелков беа стрелци за домашниот тим.

Плачковица со 2-0 го совлада Партизан Обршани, а Вардар Неготино и Каменица Саса ремизираа, 1-1.

Поврзани вести

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали