ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Скопје триумфално против Тетекс за крај на есенскиот дел

Во последниот натпревар од есенскиот дел во Втората лига – Запад, Скопје славеше на гостувањето против Тетекс со 1-2.

Мечот заостанат од 9. коло во првенството, скопјани го добија благодарение на головите на Филип Јаневски во 44. минута и Теодор Димитровски во 46. минута.

Домашните единствениот гол го постигнаа од пенал во 53. минута преку Енис Дервиши. Олеснителна околност за гостите беше што Тетекс уште од 10. минута играше со фудбалер помалку по директниот црвен картон за Петар Митев.

Скопје, со оваа победа, есенскиот дел го заврши на третото место со 21 бод.

Поврзани вести

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали