Актуелно

Остварен е првиот фудбалски трансфер со биткоини

37 - годишниот напаѓач Давид Барал потпиша како слободен агент, а платен е со криптовалута

Прочитај повеќе

Беласица го промовираше Ѓоре Јовановски: Сите веруваме во опстанок (ФОТО)

„Сите овде во клубот, стручниот штаб, фудбалерите и раководството веруваме дека ФК Беласица може да опстане“

Прочитај повеќе

Бобан Николов потпиша за Лече: Една година, со опција за дополнителни три

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов и официјално е нов фудбалер на италијанскиот клуб Лече

Прочитај повеќе

Хебај две и пол години во Шкендија (ФОТО)

Рубин Хебај го верификуваше договорот со македонскиот прволигаш Шкендија

Прочитај повеќе

Џемал Ибиши од Локомотива оди на позајмица во хрватскиот второлигаш Дубрава

Џемал Ибиши ја напушта Локомотива и следните шест месеци ќе ги помине во Дубрава Загреб

Прочитај повеќе

Стефан Ристовски на зима се враќа во Ријека?

Во Хрватска, неговиот брат Милан Ристовски ја најавува можноста за враќање во Ријека

Прочитај повеќе

Стефан Ристовски останува во Спортинг Лисабон, ги одби понудите од Русија

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски дефинитивно ги одби понудите од Русија и одлучи да остане во Спортинг Лисабон. Иако тренерот Рубен Аморим го стави на трансфер - листа, сепак, заменик капитенот на нашиот национален тим се заблагодари на понудата на Динамо Москва и сака да се бори за место во составот на Спортинг Лисабон.

Прочитај повеќе

Осијек го позајми Тодороски во Шибеник

Младинскиот фудбалски репрезентативец Тодор Тодороски кој е член на Осијек, заминува на позајмица во друг хрватски прволигаш, Шибеник. По репрезентативните обврски со националниот тим на Македонија до 21 година, Тодороски се врати во Хрватска и во финишот на преодниот рок се согласи да замине на шестмесечна позајмица во Шибеник.

Прочитај повеќе

Гоце Седлоски поради коронавирусот го напушти Динамо Загреб

Македонскиот фудбалски стратег Гоце Седлоски заминува од Динамо Загреб, потврди клубот од „Максимир“. Тој беше тренер на вториот тим на „мордите“, а сега ќе бара нов предизвик.

Прочитај повеќе

Дени Илиев на позајмица во Шревсбери

Македонскиот репрезентативец Дејан Илиев го напушта Арсенал и заминува на позајмица во англискиот нисколигаш Шревсбери. Тој всушност ќе остане под закрилата на „топчиите“, но ќе биде отстапен во клубот кој се натпреварува во Лига 1, третата по ранг англиска дивизија, за да брани и да има голема минутажа.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Шкупи го претстави новиот тренер Хасан Озер 28.01.2021 Тој го наследи Умит Каран и ќе биде трет тренер на Чаир оваа сезона Види детали
Македонија У-21 во група со Франција, Србија, Украина, Фарски Острови и со Ерменија 28.01.2021 Македонската репрезентација до 21 година ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2023 Види детали
Џеко бара излез од Рома, сака назад во Премиер - лигата 28.01.2021 Един Џеко е во немилост на тренерот Пауло Фонсека кој не дозволува да се врати во составот Види детали
АЕК упатил официјална понуда за Стефан Ристовски 28.01.2021 Покрај АЕК, во игра за потписот на Стефан Ристовски е и лидерот Олимпијакос, а постојат опции и за Италија Види детали
Солскјер: Игравме лошо, а и судиските одлуки беа против нас 28.01.2021 Покрај лошото издание, менаџерот Оле Гунар Солскјер вели дека на поразот влијаеле и судиските одлуки Види детали
Шкупи ремизираше со Ахмат Грозни, повторно стрелаше Адеми 28.01.2021 Шкупи ремизираше (1-1) против рускиот клуб Ахмат Грозни на подготовките во Анталија Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Шкупи го претстави новиот тренер Хасан Озер
28.01.2021
Тој го наследи Умит Каран и ќе биде трет тренер на Чаир оваа сезона
Види детали
G-G32VEZ5NYJ