ТРАНСФЕР МАРКЕТ

Актуелно

Демир Имери потпиша за Олимпик Доњецк

​Поранешниот македонски младински репрезентативец Демир Имери својата кариера ја продолжува во украински Олимпик Доњецк.

Прочитај повеќе

Бејтулаи го раскина договорот со Хелсингборг, од јуни повторно во Шкендија

Репрезентативецот на Македонија, Егзон Бејтулаи повеќе не е член на шведскиот прволигаш Хелсингборг. Бејтулаи побарал раскин на договорот поради семејни причини, што наишло на максимално разбирање од страна на раководството на клубот.

Прочитај повеќе

Ботошани го промовираше Давид Бабунски

Поранешниот македонски репрезентативец Давид Бабунски, кој беше член и на „златната младинска генерација“ на Боби Милевски која играше на ЕП до 21 година во Полска, потпиша договор со романскиот клуб Ботошани. Тој по јапонската авантура каде настапуваше за второлигашот Омија и за Јокохама Маринос, се враќа на Стариот континент.

Прочитај повеќе

Ѓорѓев го продолжи договорот со Грасхоперс

Македонскиот репрезентативец Никола Ѓорѓев го продолжи договорот со швајцарскиот клуб Грасхоперс. Тој останува да ги брани боите на Грасхоперс до 2022 година.

Прочитај повеќе

Абдурахими продолжува во словенечки Браво

​Поранешниот македонски репрезентативец Бесарт Абдурахими кариерата ја продолжува во словенечкиот прволигаш Браво од Љубљана.

Прочитај повеќе