ПРВА ЛИГА

Ерхан Селими: Доминиравме против Струга ТЛ, но Шкендија може уште подобро

Шкендија се врати во победнички ритам, па иако се уште заостанува шест бода зад новиот лидер Вардар, тренерот Ерхан Селими верува дека тимот допрва ќе влезе во потребната форма. Неговата анализа е дека Шкендија апсолутно ги заслужи трите бода против Струга Трим Лум, со доминација во текот на целиот меч.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкендија ниже победи - Радески и Бесарт Ибраими за нови три бода

​Шкендија во трет едноподруго натпревар под водство на Ерхан Селими стигнува до трета победа без примен погодок.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Три гола за само 20 минути, за три бода на Вардар

​Во супер 20 минути на натпреварот Вардар си ја реши целокупната задача за триумф против Силекс од 3-0 во 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Вардар го презеде врвот, победа и за Шкендија

Вардар е нов лидер на табелата во Првата фудбалска лига по седмото коло, откако убедливо го совлада Силекс со 3-0 на домашен терен. Шкендија влезе во победнички ритам и со 2-0 го победи составот на Струга ТЛ, а Академија Пандев ремизираше без голови против Шкупи.

Прочитај повеќе

Ренова победнички мина низ Ѓорче Петров... (ВИДЕО)

Ренова по три едноподруго порази стигна до триумф во 7. коло од Првата македонска фудбалска лига. „Гипсарите“ триумфираа со 0-1 на гостувањето против Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Прочитај повеќе

Резултати - 25. коло

ЕкипаРезултат
Шкендија - Победа5 - 2
Македонија ЃП - Работнички1 - 1
Вардар - Силекс1 - 0
Ак. Пандев - Ренова2 - 1
Беласица -Шкупи2 - 0

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Шкендија56
2Вардар48
3Академија Пандев45
4Ренова33
5Шкипи33
6Работнички32
7Македонија ЃП30
8Силекс24
9Беласица22
10Победа18

Идно 26. коло

ЕкипиТермин
Силекс - Македонија ЃП03.04.2019
15:30
Ренова - Шкупи03.04.2019
15:30
Работнички - Беласица03.04.2019
15:30
Ак. Пандев - Шкендија03.04.2019
15:30
Победа - Вардар03.04.2019
15:30