Актуелно

Кочо Анѓушев за Макфудбал: Нема услови за сериозна компанија да инвестира во македонскиот фудбал

„Во минатото фудбалот ми претставуваше задоволство и релаксација, уживање, а сега ми носи нервози“

Прочитај повеќе

Шкупи ремизираше со Ахмат Грозни, повторно стрелаше Адеми

Шкупи ремизираше (1-1) против рускиот клуб Ахмат Грозни на подготовките во Анталија

Прочитај повеќе

Беласица ги промовираше Демир, Барбоса и Пеев

Демир, Барбоса и Пеев се засилувањата кои треба да го подигнат квалитетот на тимот на Беласица

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум го претстави Немања Босанчиќ

Немања Босанчиќ е промовиран во нов фудбалер на македонскиот прволигаш Струга Трим Лум

Прочитај повеќе

Кочо Анѓушев се повлече од Борец, сите фудбалери се слободни да си заминат?!

Ова им е соопштено на фудбалерите и на стручниот штаб

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 18.КОЛО

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ на колото: Лука Станковски (Работнички)

G-G32VEZ5NYJ