Актуелно

Премија од ФФМ и за младата репрезентација У21

Младата фудбалска репрезентација до 21 година ќе подели вкупна премија од 23.000 евра

Прочитај повеќе

СЕГА Е НАШЕ ВРЕМЕ - Благоја Милевски: Кај младите има огромен потенцијал и за А-тимот (ВИДЕО)

Благоја Милевски во новогодишно интервју во „Куќа на фудбалот“

Прочитај повеќе

Тренинг камп во Охрид: Селекцијата У19 возврати со триумф од 3-1 против У21

Заокружен тренинг кампот во Охрид на селекциите У21 и У19

Прочитај повеќе

Милевски: Тренинг кампот е корисен за двете генерации

„Мислам дека заеднички можеме да си помогнеме и да создадеме одредена база за блиска иднина“

Прочитај повеќе

Тренинг камп во Охрид: Селекцијата У21 подобра со 3-1 од тимот У19

Селекцијата до 21 година славеше со 3-1 против селекцијата до 19 години

Прочитај повеќе

Милевски и Арслани ги одбраа фудбалерите за тренинг-кампот во Охрид

Репрезентациите У21 и У19 ќе имаат петдневен камп во Охрид и ќе одиграат два тест-меча

Прочитај повеќе

Милевски и Арслани на тренинг камп ќе селектираат нови генерации за У21 и У19

Заеднички тренинг камп во Охрид за фудбалери од двете генерации

Прочитај повеќе

Милевски: Сите имаат заслуга за успехот, од срце благодарам

Ми беше задоволство да работам со личности и фудбалери како вас, истакна Боби Милевски

Прочитај повеќе

Милевски: Штета за оваа генерација која има одличен квалитет

Благоја Милевски вели дека жали за пропуштената шанса да се игра на ЕП

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски: Жалиме што УЕФА ни ја скрати можноста да се бориме за ЕП

Тажни сме бидејќи сме второпласирани, а немаме можност за пласман на ЕП

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Турците го претставија Лука Станковски: Фенербахче го сака новиот македонски дијамант (ФОТО) 16.01.2021 „Висок е 190 сантиметри, има одлична техника, игра во средниот ред и како од шега постигнува голови“ Види детали
Гвардиола го носи Локатели на „Етихад“ 16.01.2021 Англискиот премиерлигаш Манчестер Сити е заинтересиран за италијанскиот репрезентативец Мануел Локатели Види детали
Челси и Манчестер Јунајтед во трка за Деклан Рајс 16.01.2021 Вест Хем одреди отштета од 95 милиони евра за дефанзивецот Види детали
Озил раскинa со Арсенал, се чека потпис за Фенербахче 16.01.2021 Тој ќе склучи „дил“ на две и пол сезони, а од тоа го дели само официјалниот раскин со Арсенал Види детали
Вети дека ќе се слика гола и со маска, ако Лацио ја победи Рома - си го исполни зборот (ФОТО) 16.01.2021 Италијанската убавица Ана Фалки е една од најпознатите навивачки на Лацио Види детали
Струга Трим Лум се пресели во Драч, почнува втората фаза од подготовките 16.01.2021 Струга Трим Лум ја замени Струга за Драч, за да ја реализира втората фаза од подготовките Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Турците го претставија Лука Станковски: Фенербахче го сака новиот македонски дијамант (ФОТО)
16.01.2021
„Висок е 190 сантиметри, има одлична техника, игра во средниот ред и како од шега постигнува голови“
Види детали
G-G32VEZ5NYJ