МЛАДИ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ

Актуелно

Селекцијата до 18 години ремизираше (2-2) со Албанија

​Македонската репрезентација до 18 години ремизираше (2-2) против соодветната селекција на Албанија на првиот пријателски натпревар одигран на гостински терен во Сопот. Бехар Фета во 72. минута и Методиј Максимов во 81. минута беа стрелци на головите за македонската селекција.

Прочитај повеќе

Селекцијата до 18 години ќе одигра два тест дуели со Албанија

Македонската репрезентација до 18 години на 23. и 25. април во Албанија на стадионот на ФК Сопот ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Албанија.

Прочитај повеќе

Селекцијата до 15 години ремизираше со Словенија и на вториот тест дуел

Македонската репрезентација за фудбалери до 15 години ремизираше и на вториот пријателски натпревар со селекцијата на Словенија.

Прочитај повеќе

Милевски: Комплексот на пониска вредност е зад нас

Она што беше претходно најавено, денеска се оствари - Боби Милевски се врати на чело на репрезентацијата за играчи до 21 година. Во свој стил, Милевски со оптимизам гледа на претстојниот предизвик, уверен дека и со оваа нова млада генерација може да се бори за пласман на едно Европско Првенство.

Прочитај повеќе

Репрезентацијата до 15 години одигра без голови на вториот тест против Полска

​Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 15 години ремизираше без голови на вториот пријателски натпревар против соодветната селекција на Полска.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Главна вест

Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали