Актуелно

Барселона загуби од Атлетико Мадрид, а го загуби и Жерар Пике (ВИДЕО)

Жерар Пике заработи сериозна повреда на коленото и во болки го напушти мечот

Прочитај повеќе

Погребот на Марадона ќе трае два дена, збогувањето ќе биде на „Бомбоњера“?

Телото на Диего Марадона ќе биде изложено на „Ла Бомбоњера“, а збогувањето ќе трае 48 часа

Прочитај повеќе

Наполи го менува името на стадионот, Елмас ќе игра на „Диего Армандо Марадона“

„Сан Паоло“ официјално ќе биде преименуван во стадион „Диего Армандо Марадона“

Прочитај повеќе

Синот на Марадона ќе бега од болница во Неапол за да стигне на погребот

Веста за смртта на татко му ја дозна во болницата „Котуњо“ каде се лекува од коронавирус

Прочитај повеќе

ИН МЕМОРИАМ: Диего Марадона - Златното момче со брзоплет јазик (1)

Неговите врсници се воодушевуваа на чудесната способност за контролирање на фудбалската топка

Прочитај повеќе

Проклетиот 25.ноември: Пред 15 години го зема Џорџ Бест, сега Диего Марадона

На истиот датум пред 15 години почина Џорџ Бест

Прочитај повеќе

ЛШ: „Кралевите“ го покорија Милано, Аталанта го освои „Енфилд“ (ВИДЕО)

Реал славеше со 0-2 во Милано, а и Аталанта со идентичен резултат го победи Ливерпул

Прочитај повеќе

Да се наежиш: Кога Марадона се врати на „Бомбоњера“ (ВИДЕО)

Божеството се врати во храмот, народот полуде...

Прочитај повеќе

ЛШ: Борусија Менхенгладбах убедлива, Сити во нокаут фазата (ВИДЕО)

Манчестер Сити ја оствари и четвртата победа во групната фаза од ЛШ

Прочитај повеќе

Наполи, тажно и моќно: Засекогаш ! Чао, Диего !

Италијанскиот калчолигаш Наполи се збогува со својот Диего Армандо Марадона

Прочитај повеќе

Пеле го испрати Марадона: Еден ден пак ќе играме фудбал заедно на небото !

„Загубив голем пријател, а светот загуби легенда“, истакна Пеле

Прочитај повеќе

Меси за Марадона: Да играм уште милион години - нема да му бидам ни до колена

„Тој е најдобриот што се појавил. Тој е Господ. Тој е бог“, изјави Меси

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 13.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ ! 26.11.2020 МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 13.коло во вторите лиги Види детали
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 13.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ: Дарк... 26.11.2020 Дарко Алексовски со играта на мечот против Тиквеш заслужи да биде МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ на 13.коло Види детали
Погребот на Марадона ќе трае два дена, збогувањето... 26.11.2020 Телото на Диего Марадона ќе биде изложено на „Ла Бомбоњера“, а збогувањето ќе трае 48 часа Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 13.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !
26.11.2020
МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 13.коло во вторите лиги
Види детали