МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ
Актуелно

ЕЛ ГАЛАКТИКО на „Камп Ноу“: Реал Мадрид ја нокаутира Барселона во големото дерби (ВИДЕО)

Реал Мадрид на најдобар начин ја прекина црната серија и ја нокаутира Барселона во „Ел Класико“ славејќи со 1-3

Прочитај повеќе

Милан оди на титула: Икарди доаѓа на „Сан Сиро“?

Изненадувањето се вика Мауро Икарди, „росонерите“ се подготвени да го доведат во јануари

Прочитај повеќе

Верона после 32 години освои бод против Јувентус во Торино (ВИДЕО)

Јувентус од пораз го спасуваше Дејан Кулушевски со погодок во 78.минута

Прочитај повеќе

Џејми Варди го попари Арсенал (ВИДЕО)

Лестер по цели 47 години успеа да слави против Арсенал во Лондон со 0-1, а стрелец беше Џејми Варди

Прочитај повеќе

Се случува и во Германија: На Серж Гнабри му го згрешиле тестот за Covid-19

Серж Гнабри залудно пропушти два меча за Баерн

Прочитај повеќе

Гатузо добива нов договор, Наполи со пресврт до триумф над Беневенто (ВИДЕО)

Лоренцо Инсиње израмни на 1-1 во 60.минута, а седум минути подоцна Петања се погрижи за пресврт

Прочитај повеќе

Роналдо го поздрави триумфот на Хабиб: Твојот татко би бил горд!

„Честитам брате. Твојот татко би бил горд на тебе“, објави Роналдо на Инстаграм.

Прочитај повеќе

Зидан: Реал покажа дека има шампионски карактер - победува на најголемите мечеви

„Вистинските херои не бараат алиби туку излегуваат на теренот и демонстрираат што знаат и умеат“

Прочитај повеќе

Никогаш не се откажувајте - Голманот на Челси пред шест години бил невработен, вчера бранеше на „Олд Трафорд“

„Би сакал на сите кои го сакаат фудбалот, до оние најмладите кои се сега на почетоците и вредно тренираат, да им порачам никогаш да не се откажуваат“

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт до триумф над Шефилд Јунајтед (ВИДЕО)

Тимот на Јирген Клоп направи пресврт откако гостите поведоа рано на „Олд Трафорд“.

Прочитај повеќе

Луис Алберто и Чиро Имобиле донесоа победа за „лацијалите“ (ВИДЕО)

Луис Алберто го отвори резултатот на почетокот на вториот дел, а Чиро Имобиле зголеми на 2-0

Прочитај повеќе

„Милионерите“ го декласираа Шалке (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд оствари убедлив триумф (3-0) над Шалке 04 во соседското дерби од Бундес-лигата

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 10.КОЛО ! 26.10.2020 МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 10. коло во Првата македонска фудбалска лига Види детали
Милан оди на титула: Икарди доаѓа на „Сан Сиро“? 26.10.2020 Изненадувањето се вика Мауро Икарди, „росонерите“ се подготвени да го доведат во јануари Види детали
ВИДЕО: Струга Трим Лум се жали на судењето на Влах... 26.10.2020 Сметаат дека главниот судија Константин Влахо трипати го оштетил клубот. Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 10.КОЛО !
26.10.2020
МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 10. коло во Првата македонска фудбалска лига
Види детали