ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Актуелно

Ристовски, Костовски и Ивановски стрелаа во Словачка, Кипар и Романија (ВИДЕО)

​Тројца македонски офанзивци запишаа нови голови за своите клубови на интернационалната сцена.

Прочитај повеќе

Џенова не го пушта во пензија: Пандев ќе игра уште една година

Горан Пандев е подготвен да ја продолжи кариерата за уште една година, откако доби понуда за такво нешто од управата на Џенова. Челниците на клубот се презадоволни од Македонецот, па по неговите одлични партии со кои беше од огромна помош во борбата за опстанок Џенова сака да го задржи Пандев во својот играчки состав и за сезоната 2020/2021.

Прочитај повеќе

Бабунски напорно тренира и порачува: Ништо не може да ме запре...

Давид Бабунски не доби шанса да ги докаже своите квалитети во дресот на романскиот Ботошани, бидејќи сезоната во романското првенство беше прекината десетина дена по неговиот потпис. Македонецот сепак е во топ-форма, тој објави видео од тренинзите што ги прави додека е во карантин, воедно и моќна порака во овие тешки времиња ширум Европа и светот.

Прочитај повеќе

Несторовски е цел на Пипо Инзаги и Беневенто

​Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски од следната сезона повторно би играл во Серија А, но во редовите на Беневенто, пренесуваат италијанските медиуми.

Прочитај повеќе

Адеми: Ова е еден нов натпревар за сите нас, но ќе победиме!

​Македонскиот репрезентативец како и останатите хрватски државјани главно во домашна атмосфера ги минува деновите на превентива од коронавирусот кој агресивно се шири на европскиот континент.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Главна вест

Националните лиги ќе се играат до почетокот на август, мечот Македонија - Косово во септември
01.04.2020
Националните фудбалски првенства ќе се играат до крајот на јули или почетокот на август, а дотогаш ќе бидат одиграни и европските натпреварувања, Лигата на шампионите и Лигата на Европа. За септември се одложени бараж - натпреварите од плејофот во Лигата на нации за пласман на Европското првенство.
Види детали