Руфати од Истра се сели во украинска Зорја

​Младинскиот репрезентативец Агрон Руфати својата кариера ја продолжува во украинскиот прволигаш Зорја Луганск.

Прочитај повеќе

Велемајстор - Пандев со гол ја отвори и новата сезона

Горан Пандев во голем стил ја стартуваше новата сезона во италијанскиот шампионат, откако по само девет минути игра од премиерниот натпревар против Кротоне успеа да се запише во листата на стрелци.

Николов стрелец за Мол Види за пласман во 3. коло од Лига Европа (ВИДЕО)

​Македонскиот репрезентативец Бобан Николов е најзаслужниот за пласманот на Мол Види во 3. квалификациско коло од Лигата на Европа.

Алиоски погоди од игра и промаши пенал, Лидс елиминиран од Карабао куп

Езгјан Алиоски беше стрелец на единствениот гол за Лидс Јунајтед на мечот против Хал Сити во Карабао куп. Тој израмни во третата минута од судиското продолжение за 1-1 и го одведе мечот во продолженија, а потоа и на пенали, но токму во пенал-рулетот не успеа да погоди.

Јани Атанасов: Мило ми е што ќе играм во Македонија, се надевам на победа за Хајдук

Хрватскиот клуб Хајдук Сплит е противникот на Ренова во второто коло од Лигата на Европа. Младинскиот репрезентативец Јани Атанасов кој е нов член на „билите“ беше на прес-конференцијата заедно со тренерот Хари Вукас.

Популарни вести

Последни вести

Главна вест

Борец и Работнички ремизираа без голови
26.09.2020
Борец и Работнички ремизираа без голови во Велес, во првиот дуел од седмото коло во Првата фудбалска лига. Домашниот тим беше поблиску до триумф, имаше позрели шанси, но голманот на „романтичарите“, Ристо Јанков, бранеше одлично.