ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Актуелно

Велкоски подобар од Гоце Седлоски: Сараево блиску до двојна круна во БиХ

​Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски со своето Сараево е повеќе од блиску до двојната круна во Босна и Херцеговина.

Прочитај повеќе

Супер-вест: Алиоски почна со тренинзи пред Полска и Австрија (видео)

Езгијан Алиоски почна со тренинзи по незгодната повреда поради која го пропушти финишот од сезоната на Лидс. Македонскиот репрезентативец објави видео со наслов „Рехабилитацијата е завршена, чувството е прекрасно да се вратиш на работа“, како потврда дека најтешкиот дел по повредата е завршен.

Прочитај повеќе

Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче

Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.

Прочитај повеќе

Давор Здравковски го освои Купот на Кипар со АЕЛ Лимасол

Младинскиот репрезентативец Давор Здравковски се радува на својата прва титула во кипарскиот фудбал освојувајќи го Купот на Кипар со АЕЛ Лимасол.

Прочитај повеќе

Дени Илиев на клупата на Арсенал во финалето на Лигата на Европа

​Македонскиот голман Дејан Илиев ќе биде дел од тимот на Арсенал на големото финале од Лигата на Европа што „топчиите“ во Баку ќе го играат против лондонскиот ривал Челси. Нашиот интернационалец ќе профитира од промената во правилата на УЕФА, откако европската куќа на фудбалот дозволи финалистите да имаат дури по 12 резервни фудбалери за финалниот

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Главна вест

Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали