ФУТСАЛ

Пораз и од Украина за футсал тимот

Футсал репрезентацијата на Македонија го загуби и третиот натпревар на квалификацискиот турнир. Нашиот национален тим загуби од Украина со 5-1. Противникот веќе по првото полувреме обезбеди предност од четири гола.

Прочитај повеќе

Пораз и од Косово на футсал репрезентацијата во квалификациите за СП 2020

​Македонската футсал репрезентација загуби и од Косово (5-7) во вториот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020 кој се игра во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Прочитај повеќе

Убедлив пораз на футсал селекцијата од Словенија во претквалификациите за СП 2020

​Македонската футсал репрезентација загуби убедливо со 1-6 од Словенија во првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020 кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Прочитај повеќе

Левески: Веруваме во триумф над Словенија

​Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги почнува натпреварите од квалификацискиот турнир за пласман во елитна фаза квалификации за СП 2020.

Прочитај повеќе

Проблеми за футсал-репрезентацијата пред турнирот во Скопје

Македонија ќе биде сериозно ослабена на следниот претквалификациски турнир за СП 2020 во футсал, откако во последен момент од комбинација за настап отпаднаа Даниел де Соуса и Драган Петровиќ.

Прочитај повеќе