Актуелно

Англија не доаѓа на баражот во Скопје, футсал-тимот директно во квалификациите за ЕП

Англија нема да игра бараж за главната фаза

Прочитај повеќе

Футсал првакот Шкупи против шампионот на Република Ирска во квалификациите за ЛШ

Македонскиот футсал првак КМФ Шкупи 1927 ќе биде домаќин на шампионот на Република Ирска

Прочитај повеќе

Познати противниците на македонската футсал селекција за пласман на ЕП 2022..., ако прво ја мине Англија

Македонската репрезентација во футсал ќе биде дел од квалификациската група 4 за Европското првенство во 2022 година, ако успее да ја елиминира Англија во претквалификацискиот меч кој е закажан за ноември.

Прочитај повеќе

Футсал репрезентацијата против Англија во баражот за елитни квалификации за ЕП

​Македонската футсал селекција ќе игра против Англија во баражот за место во елитната квалификациската фаза за пласман на ЕП.

Прочитај повеќе

Македонија загуби, голманот на Норвешка ни пресуди..., следи бараж за квалификации за ЕП

Футсал репрезентацијата на Македонија доживеа пораз од 1-2 (1-1) од Норвешка во вториот натпревар од претквалификациите за пласман на ЕП 2022. Овој пораз значи и дека македонската футсал селекција, како второпласирана во групата, ќе мора преку бараж да ја бара својата шанса за пласман во главната фаза од квалификациите за ЕП.

Прочитај повеќе