ФК ВАРДАР
Актуелно

На Вардар му требаат „чисти сметки“: Ќе го врати ли Самсоненко долгот од 2,4 милиони евра?

Самсоненко до 31 јануари треба да го подмири долгот кој е во износ од околу 2,4 милиони евра

Прочитај повеќе

Комити со нова акција: Билет за спас на Вардар

Комитите тргнуваат во нова акција, наречена „Билет за спас на Вардар“

Прочитај повеќе

Вардарци ќе почнат со подготовки в среда, ако биде нешто исплатено - до вторник

Тимот ги нема стартувано подготовките за пролетниот дел од сезоната, а не се наѕира ниту суштинско решение за клубот

Прочитај повеќе

Вардар секој сака да го мати - а решението е само едно: Треба да се плати!

Најново е дека се прават состаноци за да се најде решение, но единственото решение е - да се платат долговите

Прочитај повеќе

Ќе го „одмрзне“ ли некој Вардар? Единствениот прволигаш без стартувани подготовки

Деновите си минуваат, останатите прволигаши тренираат веќе десетина денови, а Вардар гледа дежа ву од летните подготовки

Прочитај повеќе

Благој Георгиев: Вардар е одличен клуб, сакав да го купам, ама...

Поранешниот бугарски репрезентативец потсети дека сакаше да го купи најтрофејниот клуб кој е заглавен во долгови

Прочитај повеќе

Комити: Вардар ќе живее! Да се преземат итно сите чекори...

Навивачката група Комити Скопје е активно вклучена во акцијата за спас на ФК Вардар

Прочитај повеќе

Дарко Мицевски се збогува со Вардар: Ми беше чест да го носам светиот дрес!

„Ми беше чест да го носам светиот дрес. До некое следно видување“, напиша Мицевски

Прочитај повеќе

Вардарци го одложија стартот - Нема веќе дружба за без пари!

Нема веќе дружба за без пари и живеење од ден за ден, дека „не оваа среда туку следниот петок“ ќе има плата

Прочитај повеќе

Комити до Самсоненко: После тебе потоп?!

Навивачката група Комити јавно го прашува Самсоненко, дали после него треба да има потоп во клубот

Прочитај повеќе

ФК ВАРДАР


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ
МИРКО СПАСЕСКИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР ДАРКО ПАНЧЕВ
ТРЕНЕРАЛЕКСАНДАР ВАСОСКИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
90. ФИЛИП ГАЧЕВСКИ14.06.2020
25. ФИЛИП ИЛИЌ14.06.2021
ОДБРАНА 
2. КРИСТИЈАН ТОШЕВСКИ14.01.2021
3. ГОРАН ПОПОВ14.06.2019
4. КОСТА МАНЕВ14.06.2019
21. ЕВГЕНИЈ НОВАК (УКР)14.06.2019
23. ФИЛИП НАЈДОВСКИ14.06.2019
77. ВЛАДИЦА БРДАРОВСКИ14.06.2019
СРЕДЕН РЕД 
24. ЈОВАН ПОПЗЛАТАНОВ14.01.2021
5. КЛАРЕНС БИТАНГ (КАМ)14.06.2020
8. ДАРКО МИЦЕВСКИ14.06.2019
11. ДАНИЕЛ АВРАМОВСКИ14.06.2019
16. ЖУНИОР РЕИС РОДРИГЕС (БРА)14.01.2020
6. БОЈАН ДИМОСКИ14.01.2022
10. ХУАН ФЕЛИПЕ (БРА)14.06.2019
НАПАД 
70. МАТЕЈ ЦВЕТАНОСКИ14.01.2021
7. ВИЛИЈАН ЛИРА СОУЗА (БРА)14.06.2020
9. БОЈАН КОЛЕВСКИ14.01.2020
19. ЏЕМАИЛ ИБИШИ14.01.2022
G-G32VEZ5NYJ