ФК ТИКВЕШ

Актуелно

Безбедноста на стадионите е приоритет за натпреварите во Првата и Втората лига

Во „Куќа на фудбалот“, Одделот за за безбедност и интегритет одржа работен состанок со претставниците на клубовите, комесари за безбедност, во пресрет на почетокот на вториот дел од натпреварувачката сезона во МФЛ.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Тиквеш убедливо го победи Питу Гули за крај на подготовките во Дојран, Охрид славеше со Млади Радник

​Со убедлива победа од 4-0 против Питу Гули, фудбалерите на Тиквеш ги завршија седумдневните подготовки во Дојран.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Тиквеш, Лабуништа и Охрид до победи....

Фудбалерите на Тиквеш триумфираа со 2-0 на пријателскиот натпревар против Плачковица. Стрелци на головите за кавадарчани беа Лука Трајковски и Ристе Илијоски.

Прочитај повеќе

Младинските репрезентативци Трајковски и Наумчески се најнови засилувања на Тиквеш

​Тиквеш промовираше две квалитетни засилување за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток. Кавадарчани се засилија со младинските репрезентативци Лука Трајковски и Стефан Наумчески.

Прочитај повеќе

Тиквеш доби големо засилување: Балдовалиев за посилен напад

​Во трката за прволигашка промоција сезона, екипата на Тиквеш се засили со уште еден поранешен репрезентативец, искусниот напаѓач Зоран Балдовалиев.

Прочитај повеќе

Цицмиловиќ го означи почетокот на подготовките за Тиквеш (ФОТО)

​Второлигашот Тиквеш го означи стартот на подготовките за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

„Лозарите“ и фудбалерите на Тиквеш донесоа радост за децата без родители и децата со посебни потреби во Кавадарци

​Годината која заминува фудбалерите на Тиквеш заедно со своите најверни навивачи „Лозарите“ ја крунисаа на најдобар можен начин со хумана акција.

Прочитај повеќе

Раде Цицмиловиќ е нов тренер на Тиквеш

​Поранешниот тренер на струмичка Беласица, Раде Цицмиловиќ е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Тиквеш.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВО ВТОРА ЛИГА: ЃОРЃИ МОЈСОВ (ТИКВЕШ)

Наспроти разочарувачкиот месец октомври, кавадаречки Тиквеш одлично ја почна сезоната во Втората лига - Исток потврдувајќи ја фаворитската улога во желбата за прволигашка промоција.

Прочитај повеќе

Тиквеш се засили со младинскиот репрезентативец Илиевски

Во желбата за прволигашка промоција и дополнително засилување на играчкиот кадар, кавадаречки Тиквеш до крајот на сезоната во своите редови го доведе репрезентативецот на Македонија до 19 години, Марио Илиевски.

Прочитај повеќе

ФК ТИКВЕШ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД