ФК ТИКВЕШ

Актуелно

Безбедноста на стадионите е приоритет за натпреварите во Првата и Втората лига

Во „Куќа на фудбалот“, Одделот за за безбедност и интегритет одржа работен состанок со претставниците на клубовите, комесари за безбедност, во пресрет на почетокот на вториот дел од натпреварувачката сезона во МФЛ.

Прочитај повеќе

Тиквеш ги промовираше и Мојсовски и Наумоски (ФОТО)

​Кавадаречки Тиквеш се засили со уште двајца нови фудбалери на стартот од подготовките за новата сезона. Јорданчо Наумоски и Дарко Мојсовски се најнови засилувања за кавадарчани, кои претходно потпишаа и со искусниот Ванче Шиков

Прочитај повеќе

Тиквеш со четири нови имиња ги почна подготовките (ФОТО)

Кавадаречки Тиквеш со четири нови имиња ги почна подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Лазар Пеев е трето засилување на Тиквеш за новата сезона

Тиквеш го донесе и третото засилување за новата сезона, Лазар Пеев кој пристигнува од гевгелиски Кожуф.

Прочитај повеќе

Тиквеш се засили со Благојче и Димитар Иванови, продолжена соработката со Илиески и Игески

Очекувајќи ја максимално амбициозно новата сезона во Втората лига - Исток, ФК Тиквеш ги доведе и првите две засилувања. Кавадарчани за престојната сезона се засилија со голманот Благојче Иванов и десното крило Димитар Иванов.

Прочитај повеќе

Димитковски: Од Штип ќе се вратиме непоразени

Тиквеш гостува на Брегалница во Штип во денешното, 24. коло, од Втората лига - Исток. Повеќе од интересен дуел на Истокот кој дефинитивно може да пресуди околу водечките две позиции на табелата.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 17. коло во Втората лига!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 17. коло од двете второлигашки конкуренции...

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 15. коло во Втората лига!

Пролетната сезона во двете второлигашки конкуренции почна со неколку изненадувања. Најголемото секако го приреди фенерџијата Каменица Саса кој на домашен терен славеше со 1-0 против еден од најголемите аспиранти за врвот во Втората лига - Исток, екипата на Кит Го.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Борец ита кон елитата, четири клуба ќе се борат за бараж

Стартуваат возбудувањата во Втората лига исток. Тимот на Борец има убедлива предност по првиот дел од сезоната, дури осум бода позитива во однос на второпласираниот Тиквеш. Кавадарчани се надеваат дека можат да го достигнат составот на Горазд Михајлов на врвот, но исто така мораат да ја чуваат и втората позиција која носи во бараж за Првата лига.

Прочитај повеќе

КОМПЛЕТНА ТРАНСФЕР ЛИСТА ОД ВТОРАТА ЛИГА - ИСТОК: Борец, Кит Го и Тиквеш во трка за првите две места!

Повеќе од интересна пролет ја очекува „источната страна“ од македонската второлигашка конкуренција, ако се суди според амбициите на пет клуба во битката за првите две позиции на табелата.

Прочитај повеќе

ФК ТИКВЕШ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД