ФК СТРУГА
Актуелно

МАКФУДБАЛ - ТРЕНЕР НА МЕСЕЦОТ: Срѓан Захариевски (Струга Трим Лум)

Срѓан Захариевски успеа да изгради препознатлива игра на тимот, офанзивно, напаѓачки, на гол повеќе

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум се пресели во Драч, почнува втората фаза од подготовките

Струга Трим Лум ја замени Струга за Драч, за да ја реализира втората фаза од подготовките

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ !

МАКФУДБАЛ го издвои тимот на месецот кој овојпат се однесува на периодот ноември-декември

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Срѓан Захариевски (Струга Трим Лум)

Срѓан Захариевски е изборот на МАКФУДБАЛ за тренер на колото

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 18. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 18.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкупи - Струга Трим Лум (1-2)

Струга Трим Лум славеше против Шкупи со головите на Клисман и на Јахја

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ-ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Срѓан Захариевски (Струга Трим Лум)

Со триумфот над Работнички, избран е за најдобар тренер на 17.коло од МАКФУДБАЛ

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 17.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 17.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Струга ТЛ - Работнички (2-1)

Абдулхади Јахја донесе триумф за Струга Трим Лум со голот во 87.минута

Прочитај повеќе

Елези донесе триумф за Шкендија, „лавовите“ се спасија од пораз против Вардар

Шкендија сега има шест бода предност на врвот на табелата во Првата лига

Прочитај повеќе

ФК СТРУГА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ