ФК СТРУГА

Актуелно

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Струга Трим Лум, есенски првак

Фудбалерите на Струга Трим Лум го освоија Гостивар (1-2) и ја комплетираа есенската полусезона како лидери во Втората лига Запад со 28 бода. Во моментот имаат четири бода предност пред Лабуништа, која утре ќе го одигра последниот меч од оваа полусезона, на домашен терен против Гоблен јуниор.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Струга ТЛ со реми за крај во Анталија, Тиквеш убедлив со Питу Гули, триумф и на Победа

Со реми (1-1) против српскиот Младост Лучани, македонскиот прволигаш Струга Трим Лум ги заврши подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе

И стружани заминаа за Анталија (ФОТО)

​Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум замина за турскиот туристички центар Анталија каде ќе ја реализира втората фаза од зимските подготовки. Стружани таму ќе одиграат четири пријателски натпревари.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Струга ТЛ моќно против албански Кораби, Ренова славеше со Гостивар

​Струга Трим Лум славеше убедливо со 4-0 (1-0) против албанскиот тим Кораби од Пешкопеја во пријателскиот натпревар кој се одигра на стадионот на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид.

Прочитај повеќе

Струга ТЛ го промовираше Албанецот Делиај како свое прво засилување

​Прволигашот Струга Трим Лум го промовираше првото засилување за пролетниот дел од сезоната, албанскиот дефанзивец Фјоралб Делиај.

Прочитај повеќе

Стружани поразени од Алтин Асир на тестот во Банско (1-2)

​Новиот прволигаш Струга Трим Лум загуби на пријателскиот натпревар од Алтин Асир од Туркменистан за време на подготовките во Банско.

Прочитај повеќе

Струга ТЛ договори три пријателски средби во Банско

Фудбалерите на Струга Трим Лум од денеска се во Банско, Бугарија, каде ќе биде реализирана втората фаза од подготовките за дебитантската сезона на стружани во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Струга ТЛ го промовираше и Бурхан Мустафов

​Новиот прволигаш Струга Трим Лум го промовираше и четвртото засилување ова лето, Бурхан Мустафов кој доаѓа од редовите на Ренова.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА МЕСЕЦ МАЈ ВО ВТОРАТА ЛИГА: АРБЕН ТАФА (СТРУГА ТЛ)

Еден од најдобрите фудбалери на Струга ТЛ низ целата сезона, дефанзивецот Арбен Тафа остави повеќе од квалитетен месец мај зад себе, со што неизбежно се издвои во изборот на МАКФУДБАЛ за играч на месец мај во Втората лига.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Стружани го освоија Дебар

Фудбалерите на Струга Трим Лум ја чуваат предноста на првата позиција во Втората лига - Запад, откако триумфираа на гостувањето против Кораби во Дебар во последниот натпревар од 20. коло.

Прочитај повеќе

ФК СТРУГА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД