ФК СИЛЕКС

ВИДЕО: Шкупи со сомнителен гол во 92. минута до бод од Кратово

Силекс прокоцка огромна шанса да дојде до победа на стартот од пролетниот дел од сезоната. Во 19. коло, Силекс на домашен терен ремизираше (2-2) против Шкупи иако имаше предност и од 2-0.

Прочитај повеќе

Вардар ’украден’ во Тетово, Шкендија побегна во трката за титулата

Шкендија го совлада Вардар со 1-0 во Тетово и направи голем чекор напред кон одбрана на титулата. Но, триумфот ќе остане со многу контроверзи затоа што Вардар е драстично оштетен. Филип Најдовски постигна погодок кој не беше признат во 38.минута од дуелот. Тој шутираше силно од голема далечина, топката од гредата падна зад гол - линијата, а потоа с

Прочитај повеќе

Силекс и Работнички со најголеми промени во играчкиот кадар во однос на есенскиот дел

Силекс и Работнички со најголеми промени во играчкиот кадар го очекуваат денешниот старт на пролетната сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

КОМПЛЕТНА ТРАНСФЕР ЛИСТА ОД ЗИМСКИОТ ПРЕОДЕН РОК 2018/2019: Ибраими, Фелипе и Баже во „фокусот“!

Македонскиот фудбал мина низ уште еден во голема мера сосема вообичаен трансфер период кој го одбележаа враќањето на домашната сцена на поранешни истакнати домашни прволигашки имиња и репрезентативци како Агим Ибраими, Горан Силјановски, Дејан Блажевски, Душан Савиќ, Андреа Ефремов, Даниел Аврамовски....

Прочитај повеќе

Клубовите се незадоволни од предлог-критериумите за ваучер-системот

Фудбалските клубови од Првата и од Втората лига во Македонија го изразија своето незадоволство од предлог - критериумите за спортски клубови во врска со најавениот ваучерсистем за спонзорирање во спортот преку одредено даночно олеснување овозможено со Законот за данок на добивка.

Прочитај повеќе

Безбедноста на стадионите е приоритет за натпреварите во Првата и Втората лига

Во „Куќа на фудбалот“, Одделот за за безбедност и интегритет одржа работен состанок со претставниците на клубовите, комесари за безбедност, во пресрет на почетокот на вториот дел од натпреварувачката сезона во МФЛ.

Прочитај повеќе

ФК СИЛЕКС


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД