ФК СИЛЕКС
Актуелно

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 12.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 12.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за есенската полусезона во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ !

МАКФУДБАЛ го издвои тимот на месецот кој овојпат се однесува на периодот ноември-декември

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 18. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 18.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 17.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 17.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Борец - Силекс (2-0)

Никола Прелчец од пенал и Марјан Ристовски донесоа победа за Борец

Прочитај повеќе

Елези донесе триумф за Шкендија, „лавовите“ се спасија од пораз против Вардар

Шкендија сега има шест бода предност на врвот на табелата во Првата лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 16.КОЛО !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 16. коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Кој дозволи да се игра „ватерполо“ во Кратово?

За ваков „меч“ на актерите им требаа некои други способности, пред се пливачки

Прочитај повеќе

Вардар го сопна Шкупи, „лавовите“ извлекоа триумф, победи и за Работнички и за Шкендија

Шкупи извлече бод (1-1) во градското дерби против Вардар

Прочитај повеќе

ФК СИЛЕКС


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ