ФК ШКУПИ
Актуелно

Турчинот Хасан Озер, нов тренер на Шкупи

Хасан Озер потпиша двегодишен договор со раководството на Шкупи

Прочитај повеќе

Шкупи ремизираше со Ахмат Грозни, повторно стрелаше Адеми

Шкупи ремизираше (1-1) против рускиот клуб Ахмат Грозни на подготовките во Анталија

Прочитај повеќе

Видео: Шкупи - Оболон (2-2)

Прволигашот од Чаир ремизираше против украинскиот тим

Прочитај повеќе

Шкупи ремизираше (2-2) против Оболон во Анталија, Беласица без голови против Њу Старс

Шкупи ремизираше (2-2) против Оболон Киев на пријателскиот натпревар во Анталија

Прочитај повеќе

Шкупи купи дефанзивец на Руанда

Шкупи ја засили одбраната на тимот со репрезентативецот на Руанда, Абдул Руатубаје

Прочитај повеќе

Хасан Озер го одржа првиот тренинг со Шкупи, одлични услови за работа во Анталија (ФОТО)

Шкупи пристигна во Анталија каде фудбалерите ги пречека и новиот тренер Хазан Озер

Прочитај повеќе

Шкупи патува на подготовки во Анталија, договори три меѓународни тест - средби

Македонскиот прволигаш Шкупи од вечерва се сели во Анталија

Прочитај повеќе

Шкупи го претстави Матеј Цветаноски: Вардарецот две години на Чаир

Фудбалерот потпиша двегодишен договор со тимот од Чаир

Прочитај повеќе

Шкупи го договори Матеј Цветаноски

Шкупи успеа да го договори трансферот на крилниот играч на Вардар, Матеј Цветаноски

Прочитај повеќе

Шкупи промовираше двајца младинци во сениорскиот тим

Тимот од Чаир потпиша професионални договори со Реџјан Абази и со Билал Исени

Прочитај повеќе

ФК ШКУПИ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛШЕФШЕТ ДЕМИРИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРОМЕР БУЊАКУ
ТРЕНЕРУМУТ КАРАН

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ИГОР АЛЕКСОВСКИ14.06.2020
30. НУХИ ЈОНУЗИ14.06.2021
12. ЕНЕС АЗИЗИ14.01.2020
ОДБРАНА 
16. БЕСАРТ КРИВАЊЕВА14.06.2021
5. МУАРЕМ БАЈРАМИ14.06.2019
4. АМИР БИЛАЛИ (АЛБ)14.06.2020
2. ФИЛИП РИСТОВСКИ14.01.2020
33. БЕСИР РАМАДАНИ14.01.2022
СРЕДЕН РЕД 
24. ЕРГИН АБДУЛ 14.01.2020
8. АРМЕЛ БРАЏИ (БСК)14.06.2021
14. РОН БРОЈА (КОС)14.06.2020
15. БАСИЛИО НДОНГ (ЕК.ГВ)14.01.2020
10. БЕСАР ИСЕНИ14.06.2021
7. БЕРАТ УСТАБАШИ (ТУР)14.06.2019
25. АРТАН ВЕЛИУ14.06.2020
НАПАД 
9. МУАРЕМ СУХЕЉ14.01.2022
20. СЕРЏО АНТОНИО ЖУНИОР (БРА)14.06.2020
99. ВИКТОР АНГЕЛОВ14.01.2020
19. ОМЕР ЈАШАРИ14.01.2022
11. ЛИКА МУСЛИ14.01.2022
G-G32VEZ5NYJ