ФК ШКЕНДИЈА
Актуелно

Шкендија ги почнува подготовките, Ернест Ѓока ги собра фудбалерите (ФОТО)

Лидерот на табелата во Првата фудбалска лига денеска ги стартуваше зимските подготовки

Прочитај повеќе

Захов останува во Шкендија до 2023 година

Чуварот на мрежата потпиша нов договор со клубот за наредните две и по сезони

Прочитај повеќе

Шкендија активна на маркетот: Тотре да остане, Хасани да се врати и... двајца Африканци?

Шкендија се уште не се откажува од ангажманот на Ферхан Хасани

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за есенската полусезона во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

УЕФА: Шкендија најдобар македонски клуб во последната деценија

Шкендија се најде на 284. место на клупската ранг - листа на УЕФА

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ !

МАКФУДБАЛ го издвои тимот на месецот кој овојпат се однесува на периодот ноември-декември

Прочитај повеќе

Ѓока: Не смеевме да оставиме отворен меч до крајот

Тој потенцира дека Шкендија не смеела да дозволи мечот да биде резултатски отворен

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 18. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 18.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Жестока реакција на Шкендија: Денот за прослава на Мечкаровски се претвори во срам (ВИДЕО)

Денот за прослава на Димитар Мечкаровски се претвори во срам и „криминална“ кражба

Прочитај повеќе

Селфи битолско под Шара: Пелистер прв ја „клекна“ Шкендија

По големиот триумф над Шкендија (0-1), победничко селфи на битолчани во соблекувалната

Прочитај повеќе

ФК ШКЕНДИЈА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛВИСАР БЕЏЕТИ
КООРДИНАТОРФЕСТИМ АДЕМИ
ТРЕНЕРЌАТИП ОСМАНИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. КОСТАДИН ЗАХОВ14.01.2020
40. БЕКИМ РЕЏЕПИ14.06.2020
  
ОДБРАНА 
4. ЕГЗОН БЕЈТУЛАИ14.01.2020
16. МЕВЉАН МУРАТИ14.06.2021
42. ЛЕАРД САДРИУ14.06.2021
15.ВИСАР МУСЛИУ14.06.2020
29.БЛАГОЈА ТОДОРОВСКИ14.06.2019
21.ГЛЕДИ МИЦИ14.06.2020
СРЕДЕН РЕД 
19.БЕСМИР БОЈКУ14.06.2020
5. АРМЕНД АЛИМИ14.06.2021
8. ЕНУР ТОТРЕ14.06.2021
17. АРБИН ЗЕЈНУЛАИ14.06.2020
20.ЗЕНИ ХУСМАНИ14.06.2020
10. АГИМ ИБРАИМИ14.01.2021
14. МАРЈАН РАДЕСКИ14.06.2023
НАПАД 
34. ВАЛМИР НАФИУ14.01.2020
28. ОМАР ИМЕРИ14.06.2021
9. РЕМЗИФАИК СЕЛМАНИ14.06.2021
20. ИЗАИР ЕМИНИ14.06.2019
18. СТЕНИО ЖУНИОР14.06.2020
7. БЕСАРТ ИБРАИМИ14.06.2021
11. ЈАКУП БЕРИША14.01.2022
G-G32VEZ5NYJ