ФК РЕНОВА

Актуелно

ВИДЕО: Мајсторија на Стојановски - ефектен гол за победа на Ренова

Ренова стигна до минимална, но сосема заслужена, победа од 1-0 против Шкупи во 26. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Арменд Алиу е најново засилување на Ренова

​Ренова го промовираше и Арменд Алиу како најново засилување за новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Ренова славеше против Дрита на првата контрола летово (5-1)

​Фудбалерите на Ренова со убедлива победа од 5-1 против Дрита од Боговиње ги стартуваа летните пријателски натпревари во рамките на подготовките за новата сезона.

Прочитај повеќе

По Велиу, и Фисник Зука го продолжи договорот со Ренова

​И покрај претходните најави за разделба со „гипсарите“, Фисник Зука и Башким Велиу и следната сезона остануваат во редовите на Ренова.

Прочитај повеќе

Ренова промовираше три нови имиња (ФОТО)

​По продажбата на својот најдобар фудбалер од минатата сезона, Ренова стартуваше со континуирано засилување на своите редови за новата сезона.

Прочитај повеќе

Бујар Ислами е нов тренер на Ренова

Бујар Ислами е нов тренер на македонскиот фудбалски прволигаш Ренова. Тој на клупата на Ренова ќе го замени Никола Илиевски – Џиџи кој го напушти клубот по завршувањето на сезоната.

Прочитај повеќе

Шкендија триумфално го доби пехарот, Работнички ја испрати Беласица во второлигашко друштво

Шкендија со триумф (4-1) над Академија Пандев ја прослави титулата во Тетово. Арбин Зејнулаи донесе водство во 26.минута, Енур Тотре зголеми на 2-0 во 51.минута, а само една минута подоцна Кристијан Иванов го намали резултатот. Но, Шкендија го потврди триумфот со голот на Стенио Жуниор во 67.минута. Во завршницата, Зејнулаи вторпат погоди за конечн

Прочитај повеќе

Шкупи настрада од разлутената Шкендија, Беласица му зеде бод на Вардар

Актуелниот првак Шкендија убедливо го совлада Шкупи на домашен терен со 5-1, а Беласица освои бод против Вардар во Маџари, 1-1.

Прочитај повеќе

Вардар и Шкендија одиграа без победник, Работнички ја совлада Ренова во Тетово

Вардар и Шкендија не успеаја да постигнат гол и ремизираа без голови на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари. Шкендија ја задржа предноста од 12 бода, а Вардар и понатаму мечтае да го победи ривалот.

Прочитај повеќе

Работнички, по Шкупи, сака триумф и против Ренова во битката за европски излез

Ренова и Работнички на мегдан во Тетово во 28. коло од Првата македонска фудбалска лига кој може во голема мера да одлучи околу битката за четвртата позиција на табелата.

Прочитај повеќе

ФК РЕНОВА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД