ФК РЕНОВА
Актуелно

Колумбиецот Перез ги мина лекарските прегледи, потпишува за Ренова

Најавениот Колумбиец Џон Еди Мена Перез пристигна во Тетово

Прочитај повеќе

Работнички и Ренова ремизираа (3-3) во Охрид

Работнички и Ренова одиграа голеада (3-3) на зимските подготовки во Охрид

Прочитај повеќе

Триумф на Академија Пандев против Борец, Ренова поуспешна од Дрита

Новиот тренер Александар Васоски дебитираше со триумф од 2-1 над Борец

Прочитај повеќе

Ренова ги претстави Фатјон Јусуфи и Арбен Тафа

„Гипсарите“ направија неколку промени во ростерот за пролетниот дел од сезоната

Прочитај повеќе

Ќатип Османи нареди, Ренова тргна со подготовки (ФОТО)

Ренова е првиот македонски прволигаш кој стартуваше со зимските подготовки

Прочитај повеќе

Ренова прва ги стартуваше зимските подготовки, ќе доведе засилување од Колумбија

Тренерот Ќатип Османи денеска напладне го одржа првиот собир со фудбалерите

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за есенската полусезона во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ !

МАКФУДБАЛ го издвои тимот на месецот кој овојпат се однесува на периодот ноември-декември

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 18. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 18.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Македонија ЃП - Ренова (2-3)

Ренова оствари значаен триумф во голеадата во Ѓорче Петров

Прочитај повеќе

ФК РЕНОВА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ