ФК РАБОТНИЧКИ
Актуелно

Шаркоски се збогува со Работнички, потпишува за Академија Пандев

Неговиот договор со „романтичарите“ истекува со почетокот на зимскиот преоден рок

Прочитај повеќе

Турците го претставија Лука Станковски: Фенербахче го сака новиот македонски дијамант (ФОТО)

„Висок е 190 сантиметри, има одлична техника, игра во средниот ред и како од шега постигнува голови“

Прочитај повеќе

Лука Станковски по стапките на Елиф Елмас: Фенербахче го сака новиот бисер на Работнички!

Турскиот гигант Фенербахче е заинтересиран за ангажман на новиот бисер на македонскиот фудбал

Прочитај повеќе

Тројца млади „романтичари“ добија професионални договори

Рушту Јонуз, Матеј Ангелов и Бљенд Зекири ставија потпис на професионални договори

Прочитај повеќе

„Романтичарите“ ќе одиграат шест пријателски натпревари во текот на подготовките

Работнички првиот тест ќе го има на 20.јануари против Борец

Прочитај повеќе

Христијан Грозданоски нов „романтичар“

Работнички го доведе и шестото засилување во зимскиот преоден рок

Прочитај повеќе

„Романтичарите“ почнаа со зимски подготовки, Влахо побара дисциплина и напорна работа (ФОТО)

Тренерот Александар Влахо го поведе тимот во зимските подготовки

Прочитај повеќе

Пет нови засилувања за Работнички

Спортскиот директор ги претстави новите имиња во Работнички

Прочитај повеќе

Горан Станковски нов спортски директор на Работнички

„Чест ми е што добив една ваква значајна функција во Работнички“, вели Станковски

Прочитај повеќе

Александар Влахо е нов тренер на Работнички

Раководството на „романтичарите“ одлучи да му даде нова шанса на Александар Влахо

Прочитај повеќе

ФК РАБОТНИЧКИ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛДРАГАН ПОПОВСКИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРИВАН ПОПОВСКИ
ТРЕНЕРЖИКИЦА ТАСЕВСКИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ДАНИЕЛ БОЖИНОСКИ14.06.2020
12. РИСТО ЈАНКОВ14.01.2020
ОДБРАНА 
55. ЕМИЛ ВИЈАЧКИ (БУГ)14.01.2020
23. ВЛАДИМИР ДИМИТРОВСКИ 14.06.2019
16. АЛЕКСАНДЕР БОРХА КОРДОБА14.06.2021
5. СТОЈАН СТОЈЧЕВСКИ14.06.2019
26. БОЈАН ЃОРГИЕВСКИ14.01.2020
11. ГОРАН СИЉАНОВСКИ14.06.2020
4. СТЕФАН СИМОНОВСКИ14.06.2022
СРЕДЕН РЕД 
6. СЕБАСТИЈАН ХЕРЕРА14.06.2020
17. МИЛОВАН ПЕТРОВИЌ 14.01.2020
8. НИКОЛАЈ ДИЛГЕРОВ (БУГ)14.06.2019
14. ОЛИВЕР ПЕЕВ14.06.2019
20. НИКОЛЧЕ ШАРКОСКИ14.01.2021
21. КРИСТИЈАН АЦКОВСКИ01.07.2020
24. ЉАВДРИМ ФАЗЛИУ14.06.2022
27. ДИМИТАР ТОДОРОВСКИ14.06.2021
НАПАД 
18. ДАВИД МАНОЈАН (ЕРМ)14.01.2020
99. ЖУНИЊО КАБРАЛ (БРАЗ)14.06.2020
19. ЧАРЛС ЧИНЕДУ ГОФРИ (НИГ)14.06.2019
7. ПЕТАР ПЕТКОВСКИ14.06.2019
9. ДЕЈАН БЛАЖЕВСКИ14.06.2020
G-G32VEZ5NYJ