ФК ПЕЛИСТЕР

Актуелно

Пелистер со седум нови засилувања: Зошто да не и пласман во Прва лига!?

Пелистер е цврсто решен во иднина повторно да биде значаен дел од идната македонската фудбалска карта. Токму во таа насока се и активностите во зимскиот преоден рок кој јасно потенцираат за ангажманот на сопственикот Пеце Стојчевски како и шефот на стручниот штаб Дарко Крстевски кои максималниот сериозно го засилија тимот за пролетниот дел.

Прочитај повеќе

Реми (1-1) на Пелистер со српскиот суперлигаш Мачва Шабац

Фудбалерите на Пелистер ремизираа во првиот пријателски натпревар за време на зимскиот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе

Пелистер и со петто засилување: Фазлиу од Работнички ново име

​Битолски Пелистер за вториот дел од сезоната во Втората лига - Запад го доведе и петтото засилување. Најново име кај битолчани е Љавдрим Фазлиу, кој доаѓа од редовите на Работнички.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 17. коло во Втората лига!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 17. коло од двете второлигашки конкуренции...

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 15. коло во Втората лига!

Пролетната сезона во двете второлигашки конкуренции почна со неколку изненадувања. Најголемото секако го приреди фенерџијата Каменица Саса кој на домашен терен славеше со 1-0 против еден од најголемите аспиранти за врвот во Втората лига - Исток, екипата на Кит Го.

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕР ЛИСТА ОД ВТОРАТА ЛИГА - ЗАПАД: Пелистер амбициозно, Струга ТЛ и Лабуништа во битка за врвот!

Ако се суди според табелата по есенскиот дел, Струга Трим Лум и Лабуништа ќе ја водат главната битка за првото место во Втората лига - Запад низ пролетното продолжение од актуелнава сезона.

Прочитај повеќе

Клубовите се незадоволни од предлог-критериумите за ваучер-системот

Фудбалските клубови од Првата и од Втората лига во Македонија го изразија своето незадоволство од предлог - критериумите за спортски клубови во врска со најавениот ваучерсистем за спонзорирање во спортот преку одредено даночно олеснување овозможено со Законот за данок на добивка.

Прочитај повеќе

Безбедноста на стадионите е приоритет за натпреварите во Првата и Втората лига

Во „Куќа на фудбалот“, Одделот за за безбедност и интегритет одржа работен состанок со претставниците на клубовите, комесари за безбедност, во пресрет на почетокот на вториот дел од натпреварувачката сезона во МФЛ.

Прочитај повеќе

Благоја Љамчевски се врати во Пелистер

Искусниот Благоја Љамчевски повторно е фудбалер на битолски Пелистер. Љамчевски се одлучи да ја прекине соработката со Победа и да се врати во својот матичен клуб.

Прочитај повеќе

ФК ПЕЛИСТЕР


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД